Het is niet alleen dat we zoveel moeten van anderen | Mindfulness blog van Harrie Kolsteeg

Ook moeten we van alles en nog wat van onszelf. Het zou zo kunnen zijn dat je leeft in een wereld waarin je altijd van alles moet en overal achteraan loopt, zonder dat je ooit ergens aankomt. En dan hebben we het nog niet eens over wat je allemaal nog wilt!

Heb je daar wel eens bij stilgestaan? Dat hetgeen je wilt je eigenlijk vastzet, je tegenhoudt in plaats van dat je verder komt? Hoe ziet ‘verder’ er voor jou uit? Wat wil je in of van het leven? Een mooi huis, gelukkig worden, lieve mensen om je heen, om eens iets te noemen. Waarschijnlijk staat vandaag het een op de voorgrond en morgen het ander. Het is eindeloos. En als je krijgt wat je wilt, staat het moment erop al weer in het teken van het volgende.

Het kan allemaal wat onrustig aanvoelen, en afgezien daarvan kan het ook behoorlijk frustreren als je niet krijgt wat je wilt. Sterker – kijk nog eens goed – waarschijnlijk is het zo dat je vrijwel altijd iets anders wilt dan het huidige moment! Als je hier goed mee kunt dealen, geen probleem, maar deze onrust en frustratie leidt vaak tot (flinke) stress. En dan is het geweldig als je kunt zien wat er gebeurt en niet achter je wil aanholt, maar vanuit rust en overzicht kunt werken met wat zich aandient, zodat je wel aankomt. En misschien wel op een plek waarvan je van tevoren nooit had gedacht te zijn. Hier.

Heb je een vraag over mindful leven en werken? Stuur een e-mail naar Harrie en krijg persoonlijk antwoord.

harrie@stresswise.nl

Waarmee kunnen we je helpen?

Neem voor vragen en opmerkingen contact op met onze ServiceDesk. Bijvoorbeeld voor:

  • Informatie of advies over een training
  • Onze tarieven
  • Vergoeding werkgever
  • Vergoeding zorgverzekering
  • Vergoeding eigen fonds
  • Neem contact op
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Hulp nodig?
Kies je locatie